Sınavlara Hazırlanmak Artık Daha Kolay!

Millet’in eş anlamlısı nedir?

Millet kelimesi aynı topraklar üzerinde yaşayan,aralarında dil,tarih,gelenek birliği olan insan topluluğuna verilen isimdir.Ülkemizde de farklı köken ve ırktan insanlar yaşamaktadır.Herbiri ortak dil,tarih,geleneğe sahip olduğu için ‘Türk Milleti’ sayılmaktadır.Millet olma kavramı çok değerli bir kavramdır.Millet olabilmek için bağımsızlık elde etmiş olmak,bağımsızlık elde etmek için de zor mücadeleler vermiş olmak gerekir.Bugün ‘Türk Milleti’ kavramının devam ediyor olmasında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve bağımsızlık için canları pahasına mücadele eden Türk insanının çok büyük emekleri vardır.

Millet kavramının yanı sıra milletin eş anlamlısının ne olduğu da merak edilmektedir.Bizler milletin anlamdaşını günlük hayatımızda duyuyoruz fakat hangi kelimenin eş anlamlısı olduğunu bilerek kullanmamız daha sağlıklı olacaktır.Bu yazımızda sizlere milletin eş anlamının ne olduğunu açıklayacağız.

Milletin eş anlamlısı

“Millet” kelimesinin eş anlamlısı “ulus”tur.”Ulus”,”millet” sözcüğünün anlamdaşıdır ve cümle içinde onun yerine kullanılabilir.

Şimdi ise millet ve ulus kelimelerinin cümle içerisinde kullanılışını örneklerle göstererek dah iyi pekişmesine katkıda bulunacağız.

Millet ve Ulus kelimeri ile örnek cümleler

-Türk milleti bağımsızlığına önem veren bir millettir.

-Türk ve Azerbaycan ulusu kardeş uluslardır.

-Her milletin geçmişi nice mücadeleler ve acılar barındırır.

-Türk ve Bulgar milletleri yıllar boyu birarada yaşamıştır.

Daha birçok kelimenin eş anlamlısını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://yazili-sorulari.com/es-anlamli-kelimeler-sozlugu.php

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Abone Ol  
Bildir

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Metni Oku